36 12 Juni 1941 /1.197.435.72 41.377.68 229.425.61 1.468.239.01 en bedraagt /73.411.95. Dit bedrag blijft dus bij de schadevergoeding in elk geval voor rekening van de gemeente. Weliswaar houdt het besluit nog de bepaling in, dat in bijzondere gevallen een andere maatstaf kan worden aangehouden, maar daarop kan niet worden gerekend. Uit een en ander valt op te maken, dat zich dus reeds een beschadiging van behoorlijken omvang zou moeten voordoen, alvorens de gemeente aan het „Besluit bijdra- gen wederopbouw publiekrechtelijke lichamen" aan- spraken zou kunnen ontleenen. Op grond van een en ander hebben wij de vraag, of het sluiten van een molestverzekering gewenscht is, opnieuw onder oogen gezien. Uit een ingesteld onder- zoek is gebleken, dat een zoodanige verzekering nergens kan worden gesloten tegen eene vaste premie. De eenige mogelijkheid is het sluiten van een verzekering op ,,on- derlingen" grondslag. Dit beteekent, dat de schaden, die de verzekerden in de onderlinge verzekering treffen, ge- zamenlijk door alle verzekerden worden gedragen. Hoewe! den Iaatsten tijd meerdere maatschappijen, wer- kende op onderlingen grondslag, zij'n ontstaan, bestaan er slechts twee groote Maatschappijen, n.l. de Onder- linge Oorlogsschadeverzekering Maatschappij te 's-Gra- venhage (O.O.M.) en De Vereeniging ,,Nieuwe Molest- risico" (N.M.). De 0.0.M. vraagt een voorschotpremie van /1.- per mille per half jaar. Zij rekent per half jaar af. De bijstorting ingeval van een tekort bedraagt maximaal 4.- per mille per half jaar over het verzekerd kapitaal. De Vereeniging N.M. vraagt een premie, varieerend van 0.20 tot 0.40 per mille. De afrekening heeft plaats na beëindiging vân den oorlog, terwijl de bijstortmg voor eens kan bedragen 4 van het verzekerd bedrag. Deze hoofdgrondslagen loopen dus nogal uiteen. Nadat wij ons deze gegevens hadden verschaft, bleek dat van de zijde der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten pogingen in het werk worden gesteld om te komen tot de stichting van' „Molest-Risico voor Ge- meenten en andere publiekrechtelijke lichamen". (M.R.G.). Dezer dagen is een vergadering gehouden, waarin tot de oprichting is besloten, en waarin tevens

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 7