44 26 Juni 1941 AANVRAGE GELDEN BOSCH EN HOVENSCHOOL U.L.O. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien de aanvrage, d. d. 24 April 1941, van het Bestuur der Vereeniging „Bijzondere Protestantsche School te Heemstede", om beschikbaarstelling van gel- den krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing ten behoeve van de Bosch en Hovenschool U. L. 0. van: a. een nieuwe methode Fransch (van j. J. Krom- hout van der Meer en J. P. Polling: „En route") ter vervanging van de in gebruik zijnde methode Schoo en Roovers „Cours elementaire"; b. een nieuwe methode Engelsch (van Eindhoven en van Overbeeke: „Step by Step") ter vervanging van de in gebruik zijnde methode De Froe „A first English reader and writer"; c. een nieuwe methode Aardrijkskunde (van Alders- hof, Houtgast en Roosma„Aardrijkskunde voor U L.O.- scholen") ter vervanging van de in gebruik zijnde methode Bos „Eenvoudige Aardrijkskunde"; cL. een nieuwe methode Boekhouden (van Bouwhof en Lagerwerff: „Boekhouden voor Mulo") ter vervan- ging van de thans in gebruik zijnde methode „Boek- houden voor Mulo", door Blömer en Lustig; Overwegende, dat uit nader door het Bestuur ver- strekte inlichtingen blijkt, dat zich hier niet voor doet, het geval, dat de thans in gebruik zijnde boekjes, ten- gevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden Overwegende, dat blijkens een van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem over deze aanvrage ontvangen advies de methode Fransch van Roovers en Schoo betrekkelijk weinig meer wordt gebruikt en verouderd is, dat de methode Engelsch van De Froe zoo goed als in onbruik is, dat de me- thode Aardrijkskunde van Bos niet meer bruikbaar is en dat de methode Boekhouden van Blömer en Lustig niet meer op de hoogte van den tijd is;

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 11