45 26 Juni 1941 AANVRAGE GELDEN VOOR BOSCH EN HOVENSCHOOL L.O. De Raad der gemeente Heemstede Gezien de aanvrage, d.d. 30 April 1941, van het Bestuur der Vereeniging „Bijzondere Protestantsche School te Heemstede", om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Bosch en Hovenschool l.o. voor de benoodigde boeken voor een nieuwe methode rekenen van G. Meyer en B.J.Onstein, tot een bedrag van 203.75, zulks op grond van de omstandigheid, dat de thans in gebruik zijnde methode Bouman en Van Zelm te eenzijdig wetenschappelijk georiënteerd is en de aangevraagde methode gebaseerd is op de nieuwste psychologische inzichten; Overwegende, dat uit nader door het Bestuur ver- strekte inlichtingen biijkt, dat zich hier niet voor doet het geval, dat de thans in gebruik zijnde boekjes ten- gevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden; Overwegende, dat uit een ontvangen advies van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem blijkt, dat de methode Bouman en Van Zelm nog op zeer veel scholen in zijn ambtsgebied met vrucht wordt gebruikt, dat deze boekjes nog in goeden staat verkeeren en over deze aanvrage niet gunstig geadviseerd kan worden Overwegende, dat op grond van dit advies aange- nomen kan worden, dat met inwilliging dezer aanvrage de normale eischen, aan het geven van onderwijs te stellen, zouden worden overschreden, zoodat de aan- vrage aîgewezen behoort te worden: Gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoeringsvoorschriften daarvan Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT de hiervoor vermelde aanvrage af te wijzen op grond

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 13