32 1. Zij, die jonger zijn dan 21 jaar, met uitzondering van diegenen, wier ouders overleden zijn; 2. zij, die 21 jaar of ouder zijn en wier ouders in deze of aangrenzende of zeer nabij gelegen gemeenten woonachtig zijn. (In bijzondere gevallen kan de Burgemeester van deze regeling afwijken). Artikel 5. De bepalingen der reglementen op de werkloozen- kassen, betreffende de inschrijving bij het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling, zijn van toepa-ssing. De ondersteunden zijn verplicht er voor te zorgen, dat zij en de leden van hun gezin ingeschreven zijn en blijven bij een ziekenfonds en bij een fonds voor zieken- huisverpleging. De ondersteunden zijn verplicht er voor te zorgen, dat van het gezin, waarvoor zij kostwinner zijn, alle tot werken in staat zijnde niet-verdienende leden van 15 jaar of ouder, zich als werkzoekenden bij het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling laten inschrijven en daarbij ingeschreven blijven. Artikel 6. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f 13.40 per week, benevens f 1.20 per week per gezinslid boven 2 personen; b. voor kostgangers f 9.80 per week. Bovendien kan aan gehuwden en ongehuwde kost- winners een huurtoeslag worden verstrekt, overeen- komende met 2/3 van hetgeen de huur meer bedraagt dan f 3.per week, zulks tot een maximum van f 1.35 per week. Artikel 7. Voor de toepassing van de artt. 8, 9 en 19 wordt met betrekking tot gehuwden en ongehuwde kostwinners onder ,,steun" verstaan: „steunbedrag huurtoeslag Artikel 8. Van de inkomsten, zoowel van den ondersteunde zelf als van de leden van diens gezin wordt, voorzoover deze inkomsten uit arbeid zijn verkregen, behoudens het be-

Raadsnotulen Heemstede | 1942 | | pagina 3