32 arbeidsbemiddeling is ingeschreven en ingeschre- ven blijft; d. de werklooze weigert werk te aanvaarden; e. de werklooze weigert te allen tijde de(n) daartoe gemachtigde(n) persoon(personen) in zijne wo- ning te ontvangen, of zich niet onderwerpt aan de vastgestelde maatregelen van contrôle; f. de werkloosheid een gevolg is van werkstaking of uitsluiting; g. de werklooze door ziekte of ongeval tot werken niet in staat is; h. de werklooze nalaat er voor te zorgen, dat hij en de leden van zijn gezin, bij een ziekenfonds en bij een fonds voor ziekenhuisverpleging, als in art. 5 bedoeld, zijn ingeschreven en ingeschreven blijvcn. Artikel 18. Wanneer door tot werken in staat zijnde, niet- verdienende leden van 15 jaar of ouder, van het gezin van den ondersteunde, passende arbeid voor een be- hoorlijk loon wordt geweigerd, wordt met betrekking tot de hulp, welke aan den ondersteunde wordt ver- leend, gehandeld alsof het loon van den aangeboden arbeid in het gezin inkwam. Op gelijke wijze wordt gehandeld wanneer een gezins- lid, als in de eerste alinea bedoeld, een betrekking zon- der geldige reden vrijwillig verlaat of door eigen schuld wordt ontslagen. De Burgemeester bepaalt gedurende welk tijdvak een maatregel, als in de le en 2e alinea bedoeld, moet wor- den toegepast. Aan den ondersteunde wordt geen gezinsledentoeslag uitoekeerd voor zijn tot werken in staat zijnde, niet verdienende gezinsleden van 15 jaar of ouder, die na- laten te zorgen dat zij zijn en bliiven inaeschreven bij het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling. B. Voor de ongeorganiseerden. Artikel 19. Voor de hierboven genoemde groep geldt het volgen- de tarief van steunverleening: De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners f 12.40

Raadsnotulen Heemstede | 1942 | | pagina 7