18 31 Mei 1944. 2 3. Van het bepaalde in het eerste lid is vrijstelling mogelijk voor het bouwen van: a. boerderijen, bollenloodsen en andere vrijstaande gebouwen en woningen ten dienste van de uit- oefening van den land-, tuin- of boschbouw of de veehouderij, benevens buitenplaatsen en land- huizen, een en ander mits deze gebouwen niet gelegen zijn binnen een afstand van 100 M. van andere niet op hetzelfde erf geplaatste gebou- wen; b. gebouwen voor den openbaren dienst, het open- baar verkeer of het algemeen nut; c. gebouwen ten dienste van handel en nijverheid, indien deze opgericht worden anders dan in een geheel of grootendeels door wegen omgeven bouwblok. 4. In geen geval mag echter een gebouw zoodanig worden opgericht, dat het niet met de in de gemeen- te beschikbare brandbluschmiddelen te bereiken zou zijn. b. artikel 49 vervalt. c. na artikel 50 wordt ingevoegd een nieuw artikel, luidende als volgt: Artikel 50a. 1. a. Bij het bouwen van een bouwwerk, als bedoeld in art. 11, onder le, 2e, 3e en 6e mag de voor- gevelrooilijn aan de wegzijde niet worden over- schreden en voor zoover het betreft een gebouw, moet de voorgevel worden geplaatst in het ver- ticale vlak, gaande door de voorgevelrooilijn. b. Bij het oprichten van een gebouw aan een weg moet de voorgevel geplaatst worden in de voor- gevelrooilijn. 2. Het bepaalde in het eerste lid is niet van toepassing op afvoerpijpen van hemelwater, op gevellijsten, pilasters, plinten, luchtkanalen, rookkanalen, stoep- treden, dorpels en soortgelijke werken met een voor-

Raadsnotulen Heemstede | 1944 | | pagina 2