18 1 31 Mei 1944. 4 3. Van het bepaalde in het eerste lid kan vrijstelhng worden verleend: a. ten aanzien van een hoekgebouw; b. ten aanzien van een gebouw, te bouwen anders dan in een geheel of grootendeels door wegen omgeven bouwblok; c. voor terrassen, bordessen, luifels en buiten- trappen; d. voor balcons, mits de voorsprong niet meer dan 1 M. bedraagt; e. voor het maken van andere dan de onder c en d bedoelde uitbouwen aan een gebouw, waar- van de beganegrondverdieping niet ter bewoning is ingericht of bestemd, mits gemiddeld niet hooger dan 3.10 M. boven de weghoogte. Indien de beganegrondverdieping van één der belen- dingen of van beiden ter bewoning is ingericht, mag de aan- of uitbouw niet hooger -zijn dan 2.25 M. gemeten op de erfafscheiding en daar- boven niet hooger opgaan dan onder een hoek van 45° met den horizon. 4. Uitbouwen aan of sprongen in den achtergevel mogen niet dieper dan 1 M. zijn. Hiervan is vrijstelling mogelijk voor: a. vrijstaande woningen, vrijstaande blokken var twee woningen en van de eindwoningen van blokken van meer woningen aaneen, een en ander mits de afstand van den zijgevel van deze woningen tot de zij-erfscheiding 2 M. of meer bedraagt; b. gebouwen, niet ter bewoning ingericht of be- stemd, mits beide belendingen dit evenmin zijn, tenzij de gebouwen voldoende vrij staan; c. gebouwen met uitbouwen, welke niet hooger dan 3.10 M. boven de weghoogte zijn. 5. De in het vierde lid bedoelde uitbouwen mogen ge- zamenlijk geen grootere oppervlakte hebben dan eer

Raadsnotulen Heemstede | 1944 | | pagina 4