7 30 Januari 1947. VOEREN RECHTSGEDINGEN. Aan den Raad, In 1939 en 1940 werden overeenkomstig de daar- voor in de Dienstplichtwet en het Dienstplichtvergoe- dingsbesluit opgenomen voorschriften aan de daarvoor in aanmerking komende militairen, die in verband met de mobilisatie in actieven dienst waren opgeroepen, door ,den Burgemeester vergoedingen wegens kost- winnerschap uitgekeerd. Uiteraard werden deze ver- goedingen vastgesteld aan de hand van de op het tijdstip der toekenning bekende gegevens, terwijl ver- anderingen daarin werden aangebracht wanneer de omstandigheden daartoe aanleiding gaven. Van Rijkswege is in 1943 begonnen met een contrôle van de tijdens de mobilisatie uitgekeerde kostwinners- vergoedingen. Hierbij is gebleken dat alhier, evenals in zeer vele gemeenten des lands, verschillende uitkeeringen te hoog of ten onrechte waren toegekend. Dit werd geenszins veroorzaakt door een minder nauwgezette behandeling, doch door het ontbreken van op het tijdstip der vast- stelling van de uitkeeringen vaststaande gegevens. Bij de contrôle in 1943 kon echter worden beschikt over definitieve gegevens, welke door den belasting- dienst over de jaren 1939 en 1940 waren verzameld en gecontroleerd. Het gevolg van deze contrôle is dat de ten on- rechte of te veel genoten vergoedingen moeten worden terugbetaald. Verschillende personen hebben, na daar- toe door den Burgemeester te zijn aangeschreven, het ten onrechte genotene terugbetaald. Een zestal personen is echter in gebreke gebleven, ondanks herhaalde aanmaningen, het verschuldigde te voldoen. Inning van deze gelden, in totaal bedragende 2839.60, zal thans dienen te geschieden door in- roeping van de hulp van de rechterlijke macht. Över de vraag of de Burgemeester bij de uitvoering van de Dienstplichtwet en het Dienstpiichtvergoedings- besluit handelt als orgaan der gemeente of als Rijks-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 13