9 30 Januari 1947. CREDIET VOOR BOUW BRUG „VRIJHEIDSDREEF". Aan den Raad, De drie houten bruggen in de Vrijheidsdreef werden in de oorlogsjaren op last van de bezetters gesloopt, terwijl de vaart ter plaatse in aansluiting aan de be- staande Van Merlenvaart werd gebracht op een breedte van 18 Meter, gemeten op den waterspiegel. De toe- gang tot Groenendaal langs de Vrijheidsdreef is door de uitvoering van deze werkzaamheden onmogelijk ge- worden. Wij meenen dat deze toestand niet bestendigd kan blijven en dat deze mooie toegangsweg weder in ge- bruik dient te worden gesteld. Het terugbrengen van de Vrijheidsdreef in den vroegeren toestand achten wij geenszins gewenscht. Immers door het graven van de vaart ten Noorden van den toegangsweg naar de Amsterdamsche Water- leiding, westelijk van den Heerenweg, welke vaart ge- heel in overeenstemming met het uitbreidingsplan wcrd gegraven, moet de mogelijkheid blijven bestaan in de toekomst de verbinding van de Leidschevaart, via de Van Merlenvaart met de Ringvaart tot stand te bren- gen. Een vernauwing van de Van Merlenvaart bij de Vrijheidsdreef is daarom niet aan te bevelen. Deze omstandigheid brengt echter met zich mede de nood- zakelijkheid van het maken in de Vrijheidsdreef van een brug met groote spanwijdte Het maken van drie bruggen ter plaatse, zooals voorheen, achten wij on- noodig, nog buiten beschouwing latende de buiten- gewoon hooge kosten, welke daaruit zouden voort- vloeien. Bij .de te bouwen brug dient er rekening mede te worden gehouden dat de hoogte boven den water- spiegel gelijk wordt aan die van de Van Merlenbrug en de Molenbrug, waardoor de doorvaartmogelijk- heid voor de geheele Van Merlenvaart dezelfde zal zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 17