9 30 Januari 1947. HERSTEL VAN VOETPADEN EN RIJWEGEN IN 1947. Aan den Raad, Zooals U bekend is verkeeren de bitumenvoetpaden en rijwegen in deze gemeente in een toestand die dringend verbetering behoeft. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat het gedurende de oorlogsjaren onmogelijk was de noodige herstelwerkzaamheden uit te voeren, terwijl, voor zoover het voetpaden betreft, ernstige beschadigingen werden veroorzaakt door het op ondeskundige wijze vellen van boomen, dat in den winter 1944/1945 op groote schaal heeft plaats gehad. In 1945 en 1946 is, voor zoover de materialenpositie, de beschikbare krachten en de weersgesteldheid dat toelieten, gewerkt aan het herstel van de bitumenvoet- paden, welke daarvoor het eerst in aanmerking kwamen. De staat waarin de bitumenvoetpaden en ook ver- schillenjie rijwegen, zich bevinden is echter zoo slecht dat herstel daarvan in den loop van 1947 dient te geschieden. Uitgevoerd zullen moeten worden de volgende werk- zaamheden a. het maken van een deklaag van asfaitbeton en een gedeelte koudasfalt op rijwegen in Groenendaal tot een oppervlakte van resp 3400 en 1400 M2; b. oppervlakte behandeling van diverse rijwegen tot een oppervlakte van 42400 M2; c. het maken van een deklaag van koudasfalt op bitumenvoetpaden tot een oppervlakte van 90000 M2. De materialen daarvoor zijn weer verkrijgbaar, doch de beschikbare krachten laten niet toe om al deze werk- zaamheden in eigen beheer uit te voeren. Wij meenen daarom dat bovengenoemde werken dienen te worden aanbesteed. De gelegenheid tot in- schrijving hebben wij opengesteld op Woensdag 29 Januari 1947, teneinde in staat te zijn om U in de raadsvergadering de juiste gegevens te verstrekken en tevens om, wanneer U zich met ons voorstel kunt ver- eenigen, ten spoedigste tot gunning te kunnen overgaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 3