3 30 Januari 1947. AANSCHAFFING ROLTROMMEL-VUILNISAUT O. Aan den Raad, In l939 bestonden bij ons reeds plannen om de oude driewielige vuilniswagens, waarvan de laatste dateert van 1924, te vervangen door modern materiaal en wel door een roltrommel-vuilnisauto met een inhoud van 10 M3. De toen afgekondigde mobilisatie, gevolgd door den oorlog, maakte het onmogelijk onze plannen tot uit- voering te brengen. Inmiddels zijn 8 jaren verstreken zonder dat uitbreiding of vernieuwing van het materiaal van den Reinigingsdienst heeft plaats gehad. De toe- stand, die daardoor is ontstaan, voldoet allerminst. Van de driewielige vuilniswagens is er nog slechts één bruik- baar, de 2 nog dienstdoende paarden zijn resp. 26 en 27 jaar oud, 'het aantal afsluitbare vuilnisauto's is voor het ophalen van het vuilnis onvoldoende zoodat een auto met openlaadbak is ingeschakeld. Het is duidelijk dat in dezen toestand noodzakelijke verandering moet worden gebracht. Na nauwkeurig onderzoek zijn wij tot de slotsom gekomen dat tot aanschaffing van een roltrommel- vuilnisauto met een capaciteit van 10 M8 dient te worden overgegaan. De daaraan verbonden kosten ad 21.000.— zijn wel is waar hoog, maar de groote capaciteit van dezen auto ongeveer het dubbele van de thans in bedrijf zijnde vuilnisauto's maakt het gebruik veel economischer, terwijl het goed function- neeren van den ophaaldienst wordt verzekerd. De Commissie voor Openbare Werken, die ons hier- over van advies diende, is, blijkens haar voor U ten Raadhuize ter inzage lig^end schrijven, eveneens van oordeel dat ondanks de ook naar haar meening hooge kosten, tot aanschafHng dient te worden overgegaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 5