36c 29 Mei 1947. Artikel 8. De gemeente Heemstede verplicht zich de schade, ontstaan door het verlies of het beschadigen van boeken, behorende tot die bedoeld in de artt. 3 en 5, aan de gemeente Haarlem te vergoeden. Het bedrag der vergoeding -wordt vastgesteld door de Directeur van de Stadsbibliotheek en Leeszaal. Onder beschadiging wordt niet verstaan de door normaal gebruik ontstane slijtage der boeken. Artikel 9. De gemeente Haarlem zal voor het verrichten van diensten in de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Heemstede ter beschikking stellen een nader in onderling overleg te bepalen aantal aan de Stadsbibliotheek en Leeszaal te Haarlem verbonden volontairs. Artikel 10. .De gemeente Heemstede verplicht zich een gratifi- catie, welke de gemeente Haarlem eventueel aan deze volontairs zal uitkeren, aan de gemeente Haarlem terug te betalen naar verhouding van de tijd, gedurende welke de in artikel 9 genoemde diensten zijn verleend. De gemeente Heemstede zal aan deze volontairs bovendien vergoeden de kosten van vervoer, welke redelijker wijze, voor het verrichten van diensten in Heemstede moeten worden gemaakt. Artikel 11 De gemeente Heemstede verplicht zich voor de bij haar Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek ingeschreven lezers dezelfde bepalingen toe te passen als die, welke zijn vervat in de artt. 6, 12, 18 en 19 van het reglement voor de Stadsbibliotheek en Leeszaal. Artikel 12. Deze overeenkomst wordt aangegaan voor de tijd van twee jaar, ingaande

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 15