36 29 Mei 1947. STICHTING GEMEENTELIJKE OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Aan den Raad, In hoofdstuk VIII 16 van den kapitaaldienst der begroting voor 1947 namen wij een nieuwe post op, luidende: „kosten inrichting van een opcnbare leeszaal'K. Daarmede hebben wij te kennen willen geven, dat de inrichting van een gemeentelijke openbare leeszaal bij ons in overweging was. Bij behandeling van ge- noemde begroting in de raadsvergadering van 27 Fe- bruari j.l. hebben wij kunnen beluisteren, dat een der- gelijk plan, waarbij uiteraard ook een bibliotheek be- trokken behoort te worden, bij U de nodige instemming zou hebben. Wanneer wij zien, in welk een ruime mate elders door de bevollcing van dergelijke inrichtingen gebruik gemaakt wordt, dan menen wij, dat, gezien de aard van de bevolking in onze gemeente, een leeszaal annex bibliotheek zeer zeker reden van bestaan heeft, Aanvankelijk waren wij van oordeel, dat wegens gebrek aan geschikte lokalen aan onze plannen voor- lopig nog geen uitvoering gegeven zou kunnen worden. Uit ons voorstel No. 29, inzake de overbrenging van den Distributiedienst van de Van Merlenlaan naar Bin- nenweg 160, blijkt echter, dat in eerstbedoeld perceel na die overbrenging verschillende lokalen vrij komen. Toen wij in dat voorstel schreven, dat wij voor die lokalen reeds een bestemming in overweging hadden, doelden wij daarbij op het onderbrengen daarin van een leeszaal en bibliotheek. Een der kamers kan ingericht worden voor leeszaal, de andere met de aangrenzende oude wachtkamer als bibliotheek, terwijl de serre als kantoor benut kan worden De Directeur van Openbare Werken raamt de kosten van het in orde maken van de lokalen en de inrichting daarvan als leeszaal en bibliotheek globaal op /11.500.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 1