44 14 Augustus 1947. De functie van boekhouder bij openbare werken is thans ingedeeld in klasse VIII en die van boekhouder der gas-, duinwater- en electriciteitsbedrijven in klasse IX. Dit verschil in klassificatie is o i. niet juist meer, zodat voorgesteld wordt in klasse IX alleen te spreken van „boekhouder". Verder zullen o i. in klasse VIII de functies boek- houder bij openbare werken en adjunct-boekhouder gas-, duinwater en electriciteitsbedrijven kunnen ver- vallen. De betrokkenen kunnen aangesteld worden als commies leklasse. De thans daarachter staande woorden „ter secretarie" behoren dan te vervallen. Verder zouden wij aan klasse VIII toegevoegd wiüen zien de functie van ..hoofdopzichter" ten einde daarmede de mogelijk- heid te scheppen, ambtenaren die blijk hebben gegeven daarvoor in aanmerking te komen, tot die rang te kunnen bevorderen. Voorts is invoeging van een nieuwe klasse IXa, en opneming daarin van de functie van ..referendaris ter secretarie',, „administrateur gas- duinwater en electri- citejtsbedrijven" en „adjunct-directeur van openbare werken" nodig. Reeds in 1920 was de hoogste rang ter secretarie die van hoofdcommies. In deze rang zijn een tweetal ambtenaren aangesteld, die sedert lang belast zijn met de leiding van belangrijke afdelingen der secretarie. Voor dergelijke afdelingen behoort de mogelijkheid te bestaan om de chef daarvan te bevorderen tot referendaris, eensdeels op grond van de eisen, die aan de func- tionarissen gesteld worden, anderdeels om evenredig- heid te brengen tussen hun salaris en dat van de secre- taris en ontvanger. Ook dienen wij o.i. in de mogelijk- heid te worden gesteld een daarvoor in aanmerking komend verdienstelijk ambtenaar, met een lange staat van dienst bij de gemeente, te kunnen bevorderen tot administrateur bij de gas-, duinwater- en electriciteits- bedrijven, terwijl in deze klasse ook thuis behoort de adjunct-directeur van openbare werken, omdat anders tussen diens salaris en dat van de directeur van dat bedrijf een te groot verschil bestaat. Ten slotte zijn wij van mening, dat het bestaande verschil in klassificatie van de directeur van openbare

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 11