50 14 Augustus 1947. AANKOOP „OUDE SLOT Aan de Raad, R'eeds tal van jaren zijn met de familie Beels onder- handelingen gevoerd over aankoop van de gronden en opstallen van het ,,Oude Slot' tezamen vormende het perceel kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie C. nummer 2816, groot 9 H.A. 62 A. en 54 c.A., welk bezit naar ons oordeel voor de gemeente van groot belang zou zijn. Tot nu toe waren de resultaten van deze onderhandelingen afgestuit op de vraagprijs voor dit bezit, doch hieromtrent is thans overeenstemming bereikt. Voor het gehele bezit is de koopsom door de verkoopster gesteld op rond f 150.000.welk bedrag ons alleszins redelijk voorkomt en waarvoor wij thans Uw goedkeuring vragen. Daar het niet noodzakelijk is onmiddellijk het ge- hele complex in exploitatie te brengen, kunnen de lo- pende pachtovereenkomsten, waarvan de opbrengst 1322.per jaar bedraagt in stand worden gehouden. Naar aanleiding van het bedanken van de heer Ir. Jos. Th. J. Cuypers te Roermond als adviseur van ons uitbreidingsplan is door ons als diens opvolger aange- wezen de heer Ir. W. A. C. Herman de Groot, raad- gevend ingenieur te Rotterdam, die wij over aankoop van dit bezit hebben geraadpleegd in verband met de toekomstige bestemming. Voor een juist begrip achten wij het zeer gewenst U omtrent diens zienswijze het navolgende mede te delen, waarmede wij ons volkomen kunnen verenigen. ,De grote bevolkingsverdichting in de kuststrook en in het bijzonder die in de Haarlemse agglomeratie heeft de gemeentebesturen in het verleden steeds voor de noodzaak geplaatst uitgestrekte terreinen aan de volks- huisvesting dienstbaar te maken. Hierbij rustte op de overheid echter tevens de plicht om aantrekkelijke natuurruimten van bebouwing te vrijwaren, teneinde deze tot eeuwig profijt van de in- woners in gave staat te behouden. In de toekomst zo mag uit het verloop der de-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 27