50 14 Augustus 1947. merd door het Sportpark met zijn hoge tribunes. Doch de afstand is hier zoveel groter, dat deze voor het oog verzoenend werkt, waardoor deze aantastingen ge- makkelijker worden aanvaard. Tengevolge van in de loop der jaren ontstane wijzigingen is het beeld van vroeger totaal veranderd. In de oude tijd vormde het ,,Slot met zijn omgeving een relief temidden van het vlakke land en het wijde water van de Haarlemmermeer. Thans is het beeld totaal gewijzigd. Door de Ringdijk, de Cruquiusweg en de verrezen bebouwing is er zelfs sprake althans ge- deeltelijk van een omgekeerd beeld, waarbij het voormalig kasteel met zijn omgeving een laagte is gaan vormen temidden van een zich verheffende omgeving- Dit onvolledig beeld is een werkelijkheid, die niet meer ongedaan kan worden gemaakt, dus moeten worden aanVaard en als uitgangspunt genomen. Men kan zich dus nu nog slechts tot taak stellen het nieuw ontstane nog onvolledige en daardoor on- bevredigende beeld consequent verder te ontwikke- len tot een zo gaaf mogelijke nieuwe toestand, waar- bij het ,,Oude Slot weer doch nu op andere wijze een middelpunt wordt. In deze ontwikkeling is het passend het ,,Oude Slot als open ruimte duidelijk aan drie zijden te om- sluiten. Zulks is mogelijk door de Indische buurt aan drie kanten om de open ruimten van het voormalige kasteel te laten grijpen, waardoor het ,,Oude Slot" een middelpunt wordt van deze vergrote wijk. De nog be- staande bijgebouwen zouden dan in overeenstemming met de stedebouwkundig thans algemeen als wenselijk aanvaarde wijkgedachte, mettertijd kunnen worden ontwikkeld tot een aantrekkelijk wijkcentrum voor cul- turele ontspanning, terwijl de aansluitende onbebouw- de gronden voor rustige verpozing van grote beteke- nis zullen zijn. De op deze wijze aan drie zijden duidelijk begrensde ruimte van ,,Het Oude Slot", vindt haar voortzetting in het naar het zuidwesten daarbij aansluitende sport- parkcomplex, waardoor een krachtige ruimtewërking ontstaat. Vanzelfsprekend zal het wenselijk zijn in deze ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 29