50 14 Augustus 1947. dachtegang om het reeds bestaande gedeelte van de Indische buurt in goede verbinding met het wijkcen- trum. De langgerekte bebouwing langs de Bankastraat zal hierbij een of twee keer moeten worden doorbro- ken. teneinde een goed contact te leggen tussen de achterliggende bebouwing en het toekomstiqe wijkcen- trum. Voor een juiste ruimtewerking zal het wenselijk zijn de omsluitende bebouwing betrekkelijk laag te houden. ben te hoge bebouwing zou op de open ruimte een ver- kleinende werking hebben. Slechts een lage bebouwing kan dus hier als omsluiting dienst doen. Om de open ruimte werkelijk duidelijk met bebou- wmg te omvatten, zal deze in de toekomst niet alleen de oostelijke strook van de tot het „Oude Slot" beho- rende gronden behoren te beslaan. doch zal deze zich tevens voort dienen te zetten op de daarbij aansluiten- de terreinen in de richting van de Ringvaart. Hierbij zal echter langs het water een brede zoom groen vrij gelaten moeten worden. Tevens zal een goed contact in stand gehouden moe- ten worden tussen de ruimte van het ,.Oude Slot" en het nog aantrekkelijk deel van de Zuid-Oostelijke ho- rizon. n.l. het uitzicht op het fort aan de Ringvaart. Hierdoor blijft ook van de Ringvaart af een blik op het voormalig slot open. Uit de in het voorgaande gegeven voorwaarden volgt in grote trekken reeds welke gronden van het ,,Oude Slot in de toekomst in aanmerking zullen die- nen te komen om te worden bebouwd. Deze bestaan in hoofdzaak uit een bredere strook langs de Javalaan en een smalle strook achter de Bankastraat. Aan de oostzijde kan een strook achter de Wetering voor be- bouwing worden bestemd. Op een voor U ter inzage nedergelegde kaart zijn deze te bebouwen grondstrô- ken aangegeven- De.totale oppervlakte van het toekomstige bouwter- rein bedraagt rond 30.340 M2. Dit wil zeggen dat on- geveer i/3 van de aan te kopen gronden als bouwter- rein productief is te maken. Wanneer deze gronden successievelijk door de ge- meente aan derden voor dit doel zullen worden ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 30