3 Woningwet op grond dat Heemstede in gebreke zou zijn gebleven zelf tot herziening of bekrachting van dit gedeelte van het uitbreidingsplan over te gaan. Er was integendeel alle aanleiding een afwachtende houding aan te nemen. Immers in Februari 1941 werd voor Kennemerland- Zuid een gemeenschappelijke regeling vastgesteld voor het ontwerpen en vaststellen van een streekplan voor Kennemerland-Zuid door de gemeenten, die dfaapbij betrokken waren, zulks op verzoek van Gedeputeerde Staten. Bij de vaststelling der uitbreidingsplannen werd dit van groot nut geacht. 4 November 1943 besloot de Commissaris der Pro- vincie Noordholland ten behoeve van de technische voorbereiding van het streekplan voor Kennemerland- Zuid een commissie in te stellen, waarin geen enkel lid der eerder bestaande commissie werd opgenomen, doch met benoeming van plaatsvervangend Directrice van het Bureau van de Planologische Dienst te Haar- lem als Secretaresse en met volkomen negering van de reeds bestaande commissie, welker leden van hun ter- zijdestelling nimmer enig bericht kregen- Het is dus zeer begrijpelijk dat, hangende de voor- bereidingen van deze commissie, geen wijziging in het uitbreidingsplan werd voorgesteld, terwijl ook de behoefte daartoe op geen enkele wijze was gebleken. Voor zover ons bekend, wordt in de praktijk nimmer volgens artikel 40 binnen 10 jaren tot bevestiging van een bestaand plan overgegaan en aanhaling van deze wettelijke bepaling zouden wij daarom een gezocht motief van critiek willen noemen. Wij handhaven ons standpunt vroegtijdig alle maat- regelen te hebben genomen om de voor de woningbouw noodzakelijke gronden ter beschikking te stellen, doch door onvoldoende inlichtingen omtrent de plannen van de Provinciale Planologische Diënst verhinderd te zijn geweest met de aanleg van straten voortgang te kunnen maken, waardoor de woningbouw tot ons groot leedwezen ernstig is en wordt vertraagd. Iedere tekortkoming, die ons wordt verweten, moeten wij dan ook positief afwijzen.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 3