den. Deze verlaging heeft geen klachten van eigenaren of bewoners van de aan de Camplaan gelegen gebou- wen tengevolge gehad behalve ten aanzien van de per- celen 36 (Hoekendijk) en 42 (Kuipers). Na ingekomen klachten van de bewoners dezer beide percelen betreffende verzakkingen en scheuren zijn nauwkeurige onderzoeken ingesteld, enerzijds door de Dienst van Openbare Werken, anderzijds door een bouwkundig expert, die de gevallen onderzocht heeft in opdracht van de N.V. Verzekeringsbank ,,De nieuwe Eerste Nederlandsche" te 's Gravenhage, bij welke maatschappij onze Gemeente voor schade-aanspraken als de onderhavige destijds verzekerd was. Beide onderzoeken leidden tot de conclusie, dat enige schuld van de gemeente tegenover de eigenaren van voormelde percelen niet aanwezig kan worden geacht; voorzover verband tussen de bemalingen en de bij be- doelde percelen opgetreden verzakkingen en scheuren zou kunnen worden aangenomen hetgeen door de Dienst van O.W. aannemelijk werd geacht doch door de deskundige van de N.E.N. zelfs werd betwijfeld vond deze schade niet hare oorzaak in enig ondes- kundig handelen of enig gemis aan zorgvuldigheid zijdens de gemeente bij de uitvoering van deze door het algemeen gemeente-belang geboden voorzieningen, doch in de slechte bouw, bepaaldelijk de volkomen onvoldoende fundering, van voormelde panden. Enige schadevergoedingsplicht van de Gemeente kon derhalve niet als bestaande worden aangenomen. Desondanks heeft het toenmalig gemeentebestuur, uitteraard de voorkeur gevende aan een minnelijke op- lossing van dit geschil tussen de gemeente en een harer ingezetenen, er naar gestreefd een dusdanige oplossing te bevorderen, en het heeft daartoe ook medewerking gevonden bij de N.E.N., welke maatschappij generlei verplichting erkennende, niettemin, ter tegemoetkoming aan de van gemeentewege kenbaar gemaakte wens naar een minnelijke regeling, zich bereid heeft verklaard een bedrag van f 325.zijnde de helft van de schade, zo- als deze door de expert van de N.E.N. was getaxeerd, tegen finale kwijting aan de belanghebbende Kuipers uit te betalen. Deze heeft dit aanbod echter geweigerd en er de voorkeur aan gegeven enige tijd later bij de

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 40