Arr. Rechtbank te Haarlem een rechtsvordering tegen de Gemeente in te stellen, in welke rechtsvordering hij echter, na gewisselde conclusiën en gehouden plei- dooien, niet-ontvankelijk is verklaard, omdat naar het oordeel der Rechtbank door eiser geen factoren waren gesteld, waaruit schuld en aansprakelijkheid van de Gemeente waren af te leiden. Wij vestigen er de aandacht op, dat dit vonnis geenszins voor de eigenaar van voormeld perceel de mogelijkheid heeft beëindigd om langs de weg van rechten zijn eventuele aanspraken geldend te maken. Immers, daargelaten nog, dat hij, indien hij zich met het vorenbedoelde vonnis niet kon verenigen, daarvan in hoger beroep had kunnen gaan van het Gerechtshof te Amsterdam, valt te constateren, dat, ook bij berusting in dit vonnis, voor betrokkene def gelegenheid bleef open- staan om met een nieuwe dagvaarding, waarin het schuld-element wel voldoende werd gesteld, de zaak op- nieuw bij de Rechtbank aanhangig te maken. Deze gelegenheid staat betrokkene ook thans nog open. Na deze uiteenzetting betreffende het verloop in de stand der aangelegenheid merken wij ten aanzien van het onderhavige verzoek gesteld, dat dit alsnog op- nieuw in normale vorm aan het oordeel van Uw Raad wordt onderworpen op, dat daarop naar ons oordeel niet behoort te worden ingegaan. Vooreerst niet, omdat, zoals uit het vorenstaande volgt, ter zake van de door betrokkene geleden schade schuld van de Gemeente naar ons oordeel niet kan wor- den aangenomen, terwijl, zelfs indien men de mogelijk- heid daarvan niet geheel zou willen uitsluiten, dan toch destijds aan de belangen van betrokkene alleszins recht is gedaan door het hem gedane aanbod van vergoeding van vijftig procent van de door hem geleden schade. In de tweede plaats niet, omdat, zoals hiervoren reeds vermeld. onze Gemeente in overeenstemming met het beleid, te dien aanzien door de meeste gemeenten ge- voerd, zich tegen aansprakelijkheidsrisico's als het onderhavige heeft gedekt door verzekering. terwijl de vöorwaarden van dusdanige verzekeringen plegen in te houden, en ook in casu inhouden, dat de verzekerde, wil hij zijn aanspraak op vrijwaring tegenover assura- deuren niet in gevaar brengen, zich van eigen stand-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 41