Is het de Minister bekend, dat bedoelde hoofd- ingenieur-directeur, na op 30 October 1946 te hebben medegedeeld, dat deze aanvrage in behan- deling was genomen, op 24 Maart 1947 aan het gemeentebestuur van Heemstede heeft bericht, dat hij deze aanvrage heeft aangehouden totdat zal zijn beslist hoever de geprojecteerde wegen zich zullen uitstrekken, en dat hij tot zolang de aan- vrage in zijn archief zal opbergen? Is het de Minister bekend, dat een week later, te weten de 31ste Maart 1947. de Provinciale Plano- logische Dienst van Noordholland, die zich nooit tevoren rpet het gemeentebestuur van Heemstede over de uitbreidingsplannen dier gemeente in ver- binding had gesteld, aan dat gemeentebestuur heeft bericht, dat bezwaren bestonden tegen de vorenbedoelde wegenaanleg, daar deze niet strookte met de voornemens van die dienst met betrekkincp tot een te creëren dorp De Glip, zodat aan het gemeentebestuur in overweging werd ge- geven, een nieuw uitbreidingsplan te ontwerpen en zich hierover te verstaan met de Planologische Dienst. Is de Minister niet van oordeel, dat de gemeen- tebesturen tot taak hebben te bevorderen, dat het voor woningbouw in de naaste toekomst benodig- de bouwterrein tijdig ter beschikking staat, en dat het niet aangaat, dat aan een gemeentebestuur, hetwelk bij de vervulling van die taak handelt geheel overeenkomstig de richtlijnen, aan dit be- stuur bekend, eerst na maandenlang oponthoud wordt medegedeeld, dat de tot dusver geldende uitbreidingsplannen zijn vervallen en moeten wor- den vervangen door geheel nieuwe, die dan nog eerst na overleg met een provinciale dienst kunnen worden goedgekeurd. Is de Minister bereid maatregelen te nemen, op- dat in dit geval en in andere soortgelijke geval- len. indien deze zich mochten voordoen. alsnog nodeloze vertraging wordt voorkomen, en wil de Minister bevorderen, dat de wederopbouw en de woningbouw niet in hogere mate worden ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 6