57 25 September 1947. v.h.o. lager of middelbaar n.o. wordt geen verdere fi- nanciële hulp verleend, tenzij de doublering het gevolg is van bijzondere omstandigheden Bij toelating of bevordering moet het gemiddelde rapportcijfer voor de vakken waarvoor vo'gens het schoolprogramma boeken en leermiddelen nodig zijn, ten minste 7 bedragen. 2. Gehele of gedeeltelijke vergoeding van de kosten van vervoer wordt slechts verleend in die gevallen en tot een zodanig bedrag, als door burgemeester en wet- houders wordt nodig geoordeeld. 3. Verzoeken moeten worden ingediend vöör een door burgemeester en wethouders te bepalen datum. 4. Welke leermiddelen benodigd zijn wordt beoor- deeld aan de hand van een door/of vanwege de betrok- ken school te verstrekken lijst. Indien burgemeester en wethouders zulks verlangen, zullen de leermiddelen moeten worden aangeschaft bij een in deze gemeente gevestigde boekhandelaar. Schrijf- en kleine tekenbehoeften, handwerkbeno- digdheden, kleding en schoeisel voor onderwijs in lichamelijke oefening vallen niet onder deze regeling. 5. De financiële hulp wordt telkens voor één studie- of cursusjaar verleend; bij overgang tot een hoger stu- die- of cursusjaar moet opnieuw een verzoek worden ge- daan onder overlegging van het laatste schoolrapport. 6. De kosteloos in gebruik gegeven Ieermiddelen moeten bij tussentijds verlaten van de school en wanneer deze voor een volgend studie- of cursusjaar niet meer nodig zijn, aan de gemeente worden teruggegeven. Aan de leerlingen die de hoogste klasse der school of de gehele cursus hebben gevolgd en een diploma hebben verworven, kunnen de leermiddelen ten ge- schenke worden gegeven. B. Op de begroting der gemeente, te beginnen met het jaar 1948 voor het onder A omschreven doel een bedrag van f 1000.uit te trekken. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 Sep- tember 1947. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 10