5 29 Januari 1948. RATTENBESTRIJDING. Aan de Raad, De rattenplaag in den lande is in de laatste jaren zo toegenomen, dat de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen de bestrijding daarvan op grote schaal in sterke mate aanbeveelt. De bedoeling is dat de bestrij- ding in een groot aantal aan elkander grenzende ge- meenten op één tijdstip plaats heeft om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. In deze gem^ente zal deze bestrijding worden georganiseerd in de week van 9-14 Februari a.s., als onderdeel van de actie in Noord- holland ten zuiden van het Noordzeekanaal, Zuid- holland en Utrecht. Een intensieve rattenbestrijding eist uiteraard een grote hoeveelheid verdelgingsmiddel en een belangrijk werk van de dienst van Openbare Werken. Wij menen dat het algemeen belang met deze maat- regelen in hoge mate wordt gediend en dat mitsdien de daaruit voortvloeiende kosten, welke worden ge- raamd op rond f 2000.in alle opzichten qerechtvaar- digd zijn. Een ontwerp-besluit voor beschikbaarstelling van dit bedrag bieden wij U daarom ter vaststelling aan. Tenslotte delen wij U nog mede, dat voor de uitvoe- ring van een doelmatige rattenbestrijding de medewer- king van de inwoners onontbeerlijk is en dat daarom vrijwilligers zullen worden opgeroepen om zich één of meer dagen beschikbaar te stellen voor het uitleggen der bestrijdingsmiddelen. Heemstede, 23 December 1947. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn, De secretaris, N. Yos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 13