TM: 29 Januari 1948. tiging verleend voor de gunning van de bouw van de 10 en 53 woningen voor respectievelijk 99610.en f 560202.50, mits 'de gemeente de stichtingskosten zelf hnanciert en mits de Provinciale Directie van de Volks- huisvesting de bouw goedkeurt. Deze goedkeurinq heb- ben wij inmiddels verkrecjen. Deze oplossing komt er op neer, dat het rijk bijdra- jen ft} verlenen in de exploitatietekorten, berekend op dezelxde wijze alsof Woningwetvoorschotten beschik- baar zouden worden gesteld, doch dat de gemeente de volledige stichtingskosten uit door haar te sluiten geld- lemngen zal moeten bestrijden. Hoewel bij toepassinq van de Fmancieringsregeling de gemeente in een andere fmanciële verhouding tot het Rijk zou komen te staan dan bij Woningwetbouw, zou ook in het eerst bedoelde geval de gemeente practisch zelf voor de geld- middelen moeten zorgen, zij het dan, dat de lenmqs- termijnen gedeeltelijk anders zouden moeten zijn dan bij Woningwetbouw. Wij hebben daarom in genoemde telegrafische machtiging aanleiding gevonden om de van beide complexen aan de betrekkelijke aan- nemers te gunnen, zodat zo spoedig mogelijk met de bouw begonnen kan worden. Omdeze aangelegenheid niet ingewikkelder te maken zi) reeds is, oordelen wij het beste, dat de reeds genomen besluiten nos. 71, 74 en 95 van 1947, hiervoo; aangehaald, worden ingetrokken en dat een nieuw be- siuit wordt genomen, gebaseerd op de laatstbekende toestand. Gemakshalve verstrekken wij U hierbij dan noq eens de rammgen van de stichtings- en exploitatiekosten, zodat U alle gegevens in één raadsstuk vermeld vindt. Bouw 10 woningen. Kosten grond, inclusief transportkosten en renteverlies 14076— oouwkosten /99610. Architectenhonorarium 1989. Dagelijks toezicht 6 maanden 1650. Renteverlies tijdens de bouw 4 1050— Unvoorziene uitgaven 7Q1 Totaal 105000—

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 20