2 29 Januari 1948. de extra aflossingen kunnen slechts geschieden in ronde sommen van f 100.(EEN HONDERD GULDEN); 4. indien de Gemeente van haar bevoegdheid sub 3 ge- bruik maakt vôör 1 Mei 1953, zal zij een boete ver- schuldigd zijn van 1 over het bedrag, dat zij af- lost boven het sub 2 bepaalde; 5. alle betalingen zullen zonder kosten van de geld- geefster worden gedaan te haren kantore, op kwi- tantie van de penningmeester, of degene, die hem vervangt, of daar waar zij dit zal bepalen, terwijl geen kwijting zal kunnen worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen in haar bezit zijn; 6. indien enige termijn van rente en/of aflossing niet op tijd en plaats als bovenomschreven mocht zijn betaald, dan vermeerdert het niet betaalde bedrag met een boete voor elke dag verzuim, berekend naar 6 's jaars (360 dagen) en wordt al het verschul- digde terstond en ineeris opvorderbaar; De gemeente zal ingebreke zijn door het enkel ver- loop van de bepaalde termijn, zonder ingebrekestel- ling. De geldgeefster blijft daarentegen geheel vrij indien enige voor rente en/of aflossing verschuldig- de som niet op de daarvoor bepaalde tijd mocht wor- den betaald, onverwijld alle zodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar nodig of nuttig zullen voorkomen; 7. de geldgeefster bedingt en de gemeente stemt toe, dat de onderwerpelijke lening tot het onafgeloste nominaal bedrag te allen tijde inwisselbaar zal zijn tegen obligaties aan toonder tot nader alsdan door de geldgeefster vast te stellen bedragen, voorzien van coupons voor de nog niet verschenen rente- termijnen. De kosten op deze omwisseling vallende komen ten laste van de geldgeefster. De gemeente is in dat geval bevoegd de eventueel geheven coupon- belasting van de opbrengst dier obligaties bij de uit- betaling dier coupons aan de daarop rechthebbcnde af te houden; 8. op verzoek van de geldgeefster zal de gemeerite ver- plicht zijn haar of aan een door haar aan te wiizen

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 4