17a 26 Februari 1948. SUBSIDIE FONDSEN ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Aan de Raad. Sedert 1928 worden de fondsen voor ziekenhuis- verpleging te Heemstede en voor Bennebroek en om- streken door onze gemeente gesubsidieerd. Het subsidie is gelijk aan het nadelig saldo op de jaarrekening, echter met een maximum van 1.— per lid naar het aantal leden op 1 Juli van elk jaar, waarbij buiten beschouwing blijven de gezinnen waarvan de gezinsinkomsten meer dan 2000.— bedragen, welk bedrag verhoogd wordt met 200.—voor elk inwonend kind tot een maximum van 3000.—. De eerste jaren zou echter, zonder rekening te houden met het nadelig saldo der rekening, het volle subsidie van /1 voor elk daarvoor in aanmerking komend lid worden uitgekeerd. Het toenmalig gemeentebestuur had verwacht, dat bij deze subsidieregeling binnen enige jaren een reserve zou kunnen worden gekweekt. Eerst wanneer de reserve meer zou bedragen dan 2.— per lid, zou de bepaling in werking treden dat het subsidie bleef beperkt tot dekking van het nadelig saldo. Hoewel de fondsen bijna 20 jaar onder deze subsidie- voorwaarden hebben gewerkt, is de genoemde reserve nog niet bereikt. Nu de kosten der ziekenhuisverpleging geleidelijk stijgen, zou dit reeds aanleiding kunnen geven om te overwegen om het subsidie te verhogen. Een meer dringende reden om totwijzigingdersubsidievoorwaarden over te gaan vindt men in de loongrenzen, waarbij het subsidie eindigt. Bij de overweging of- en in hoeverre deze grenzen moeten worden verlegd kwamen wij tot de conclusie, dat zonder de beginselen van het subsidiebesluit aan te tasten een veel eenvoudiger systeem kan worden toegepast. Het vaststellen van het gezinsinkomen is, met»de gebrekkige en de zeer onvolledige gegevens, waarover wij kunnen beschikken, praktisch ondoenlijk. Het komt ons daarom wenselijk voor om de grenzen

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 15