19 26 Februari 1948 BOUW 10 WONINGEN. Aan de Raad. Bij het samenstellen van het oorspronkelijk plan voor de bouw van 4 woningen aan het Wiekenplein, als onderdeel van het plan voor de bouw van 10 woningen, lag het in de bedoeling om tussen bedoelde 4 woningen en de reeds aan het Wiekenplein staande woningen een poort te laten, evenals dit aan de overzijde van het plein is geschied. Er zou dan over de poort heen gebouwd worden, zodat één der woningen op de ver- dieping meer ruimte zou kunnen verkrijgen. Daarvoor is echter nodig, dat de grond benodigd voor de toegang, aan de gemeente in eigendom overgaat^ Deze behoort nu toe aan de Woningstichting „Op Eigen Wieken alhier. Deze woningstichting is bereid de benodigde strook grond, groot ongeveer 2.5 m2, aan de gemeente over te dragen tegen dezelfde condities, als werden gesteld voor de aankoop waartoe werd besloten onder a 3° van Uw besluit van 14 Augustus 1947, no. 51. Deze prijs zou dan neerkomen op 362 50. Wij achten het voor de bouw van bedoeld complex van groot belang dat de gemeente de eigendom van de strook grond verkrijgt, welke op een ter inzage liggend kaartje nader is aangeduid. Nadere overweging van het plan heeft echter aan- leiding gegeven tot een kleine verandering, waardoor de beschikbaar komende ruimte economischer wordt benut. Het is n.l. geen noodzaak dat de bewoners van de te bouwen 4 woningen door de poort een achter- ingang verkrijgen, omdat zij reeds op andere wijze achter de woningen zullen kunnen komen. Een betere oplossing is de poort dicht te bouwen en daarvan een werkplaats te maken, waaraan in die omgeving zeker behoefte bestaat. De daarvoor te ontvangen huur zal dan tevens de bouwkosten goedmaken. De westelijke muur van het aangrenzende perceel van de woningstichting is nodig voor het inbalken voor de nieuwbouw. Die muur verkrijgt daardoor het karakter van een gemeenschappelijke muur. Het bestuur van de

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 21