21 26 Februari 1948. Deze regeling stemt in grote trekken overeen met die„ getroffen in het bovengenoemde Verplaatsingskosten- besluit 1946. In de door ons ontworpen'regeling gaan een tweetal begripsbepalingen vooraf. Door de omschrijving van het begrip, ..ambtenaar" vallen buiten deze regeling het politiepersoneel en het onderwijzend personeel bij het L.O. en U.L.O., omdat vöor deze beide categorieën de wedde niet van gemeentewege geregeld wordt. Eerst- genoemde groep ontleent haar aanspraken ten deze aan het in de Bezoldigingsregeling Politie 1947 van toe- passing verklaarde Verplaatsingskostenbesluit 1946. Uit terzake met het Ministerie van Binnenlandse Za- ken gepleegd overleg is ons gebleken dat de gemeente- lijke regeling niet van toepassing mag worden verklaard op de bovengenoemde groepen van onderwijzend per- soneel. Hieromtrent wordt door het Ministerie nog overleg gepleegd met dat van Onderwijs, Kunsten en W etenschappen. De regeling der tegemoetkomingen, neergelegd in de artikelen 2, 3, 4 en 6 van het ontwerp-besluit, geeft gelijke aanspraken als de rijksregeling. Het komt ons billijk voor, al naar gelang van de omstandigheden welke zich in een bepaald geval voor- doen, belanghebbenden op grond van artikel 5 van het ontwerp-besluit in het genot te stellen van een ver- goeding voor de daarin omschreven reiskosten. Het bepaalde in artikel 7 stemt overeen met de restrictie daaromtrent in het verplaatsingskostenbesluit 1946 opgenomen. Wij kunnen tenslotte nog mededelen, dat de Com- missie van overleg voor he-t gemeentepersoneel, blijkens haar voor U ter inzage liggend advies, zich met de in- h°ud der ontwerp-regeling heeft kunnen verenigen. Heemstede, 18 Februari 1948. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE. J. P. W. van Doorn. De secretaris. N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 28