24 26 Februari 1948. GRATIFICATIE AAN GEMEENTE- SECRETARISSEN EN -ONTVANGERS. Aan de Raad, Door het College van Gedeputeerde Staten is ver- zocht Uw oordeel te mogen vernemen omtrent de door hen ontworpen regeling tot toekenning van een grati- ficatie over 1947 aan de daarvoor in aanmerking komende secretarissen en ontvangers der gemeenten in Noordholland. De ontworpen regeling steunt op de bepalingen van het K.B. van 13 Augustus 1947, Stbl. no. H 303 tot toekenning van een gratificatie over 1947 aan burgerlijk Rijkspersoneel en zal o.a. van toepassing zijn op de secretarissen en ontvangers voor zover hun bezoldiging een bedrag van t 4212,— per jaar niet overschrijdt. Krachtens Uw besluit van 14 Augustus 1947, no. 46, is aan het gemeentepersoneel een gratificatie toegekend geheel overeenkomstig de bepalingen van bovengenoemd K. B met inachtneming dus van salarisgrenzen van y 4212.per jaar voor gehuwden en ongehuwden- enige kostwinners en van 3996.per jaar voor ongehuwden-niet-enige kostwinners, terwijl bij raads- besluit no. 49 van dezelfde datum een regeling is 'getroffen tot toekenning van een gratificatie van /50.— aan de hogere ambtenaren, omdat geen voldoende termen aanwezig werden geacht deze groep van ge- meentepersoneel in verband met hún inkomen van de gratificatie uit te sluiten. Wij achten het nog steeds billijk, dat genoemde gratificatie ook aan hoger gemeentepersoneel wordt uitgekeerd en stellen U voor aan Gedeputeerde Staten te adviseren de concept-regeling zodanig aan te vullen, dat ook aan secretarissen en ontvangers wier salaris boven de genoemde grenzen uitgaat, een gratificatie van 50.— wordt uitgekeerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 39