14 Februari 1948. belasting-uitkering en de bijzondere uitkering. zal ech- ter völgens art. 5 van het wetsontwerp verminderd worden met de helft van het percentage, hetwelk de totale opbrengst van de in de gemeente geheven ge~ meentelijke belastingen blijft beneden de opbrengst dier belastingen bij de hoogst toelaatbare of de in een alge- mene maatregel van bestuur aan te geven heffing. De aangehaalde circulaire zegt, dai het voor de hand ligt, dat voor het genot van de uitkeringen uit het gemeentefonds tot het volle bedrag noodzakelijk 2al zijn de heffing van: 190 opcenten op de grondbelasting voor de gebouwde eigendommen; 110 opcenten op de grondbelasting voor de onge- bouwde eigendommen; 150 opcenten op de hoofdsom der personele belasting; ondernemingsbelasting naar het vermenigvuldigings- getal 2,4; hondenbelasting naar vastgestelde tarieven; vermakelijkheidsbelasting naar tarieven die kort ge- leden zijn bekend gemaakt. Omtrent de vraag, of de straatbelasting hierin ook betrokken zal worden, wordt nog overleg gepieegd tussen de Ministers van Binnenlandse Zaken en Finan- ciën. Waar de kortingsregeling voorwerp is van regeling bij algemene maatregel van bestuur, kan een definitieve berekening van de algemene uitkering voor onze ge- meente nog niet plaats hebben. De vraag öf, en zo ja, in hoeverre de straatbelasting hierin betrokken zal wor- den. is daarvoor van groot belang. Tegen het wêl daarin betrekken van de straatbelasting kan aangevoerd worden dat de gemeenten, die deze thans nog niet tot de vereiste hoogte hebben opgevoerd, daartoe thans be- zwaarlijk kunnen overgaan, omdat huurverhoging als een gevolg van de stijging der lasten van de huiseige- naren rfiet wordt toegestaan, zodat één bepaalde groep van de bevolking door zulk een belastingverhoging ge- troffen zou worden. In tegenstelling met de bestaande uitkering uit het gemeentefonds, die in Hfdst. II werd verantwoord, zal de algemene uitkering worden verantwoord in Hfdst. XII 2 der begroting. Zoals U uit de toelichting daar-

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 3