25 26 Februari 1948. In de catalogus van de algemene O.L.B. zullen de boeken van beide afdelingen worden opgenomen, waar- bij de specifiek R.K. boeken nader zullen worden aan- geduid. De te vormen R.K. afdeling vormt een onderdeel van het geheel en zal dus staan onder de leiding van de directeur, welke dan ook uitsluitend zal hebben te beoordelen of enig boekwerk voor rekening van de gemeente zal worden aangeschaft. V an het bedrag dat ieder jaar beschikbaar wordt gesteld voor de aankoop van boeken zal 10% worden bestemd voor de aan- schaffing van R.K. boeken, terwijl voorts f 400.- per jaar beschikbaar zal worden gesteld voor abonnement op couranten en tijdschriften ten behoeve van de R.K. leeszaal. Voorts zal het nodig zijn voor ééns een bedrag van f 1500.beschikbaar te stellen voor aankoop van naslagwerken ten behoeve van de R.K. leeszaal. Dit bedrag maakt uit 10 van het door U voor de eerste aanschaffing van boeken beschikbaar gesteld bedrag van f 15.000. Wat het personeel betreft stellen wij ons voor in de R.K. afdeling een assistente werkzaam te stellen, die behalve de vereiste bevoegdheden ook de nodige geschiktheid bezit om in deze afdeling werkzaam te zijn. Roulering van personeel van deze afdeling met dat van de algemene afdeling zal niet plaats vinden; alleen in dringende gevallen, b.v. bij ,ziekte, zal tewerk- stelling in een andere afdeling mogelijk zijn. Met de R.K. Leesvereniging St. Joannes als vertegen- woordigende de beide R.K. Parochies zal bij aanvaar- ding van ons voorstel een eenvoudige overeenkomst worden gesloten; als in ontwerp voor U bij de stukken ter inzage is gelegd. Teneinde onze hiervoor weergegeven plannen te kunnen verwezenlijken is enige verbouwing van ,,de Meerlhorst" nodig. Het hiervoor door de Directeur van Openbare Werken opgemaakte plan ligt voor U ter inzage. De verbouwingskosten worden geraamd op f 4000.Voor inrichting zal nodig zijn ongeveer f 6500.Als kapitaalsuitgave komt dan daar verder nog bij het eerder genoemde bedrag van f 1500.voor aankoop van naslagwerken voor de R.K. leeszaal, zodat

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 43