14 In onze nota van toelichting op de begroting voor 1947 heben wij enerzijds voorstellen tot de geleidelijke afschaffing van meterhuur voor de kleinere verbruikers aangekondigd, terwijl anderzijds het voornemen is ken- baar gemaakt om bepaalde minimum-hoeveelheden gas, Februari 1948. van kosten. Als een gevolg hiervan is de bijdrage van het rijk thans ruim f 64.000.hoger geraamd dan in 1947. In dat jaar toch werd er nog op gerekend. dat de gemeente voor hare rekening zou houden een be- drag, gelijk aan de kosten per inwoner over 1939. De gevolgen van de noodwet ouderdomsvoorziening betekenen voor de gemeente een voordeel van globaal f 40.000.Zoals uit de toelichting bij de betrekkelijke post in Afd. IX echter blijkt, is uit andere hoofde echter hogere raming nodig. Verder heeft de Minister ons medegedeeld, dat de uitkering van de ondernemingsbelasting kan geraamd worden op het cijfer, zoals dat in de begroting (Hfdst. XII 1voorkomt. Dit betekent een aanzienlijke ver- hoging. Wij vestigen er echter hierbij de aandacht op, dat in deze raming nog aanslagen begrepen zijn, betrek- king hebbende op de oorlogsjaren, zodat de raming geenszins zeggen wil, dat deze weergeeft een zuivere opbrengst over een belastingjaar nâ 1945. Wij achten het daarom, mede op grond van verkregen informaties, alleszins waarschijnlijk dat deze raming in volgende jaren, waarin hoge oorlogswinsten geen rol meer spe- len, zal dalen en oordelen het raadzaam deze dan te kunnen opvangen door een nu te vormen reserve. Het zal U verder verklaarbaar voorkomen, dat meer- dere posten tot hogere bedragen moeten worden ge- raamd, eensdeels als gevolg van de gestegen kosten besluiten, anderdeels als gevolg van de gestegen kosten van onderhoud. Uiteindeiijk kan echter een post van onvoorziene uitgaven geraamd worden groot rond f 59.000.terwijl een storting in het reservefonds voor het beoogde en hiervoor omschreven doel mogelijk bleek van f 75.000. Bij de raming van rente van geldleningen is nog geen rekening gehouden met de wijzigingen, welke in som- mige voorwaarden zullen worden aangebracht. T.z.t. zullen de verschillende posten bij begrotingswijziging hiermede in overeenstemming worden gebracht.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 5