24 Juni 1948. AANKOOP TERREÎN VAN KENNEMEROORD. TERREIN BIJZ. U.L.O.-SCHOOL. Aan de Raad. Bij Uw besluit van 27 November 1947, no. 77 werd ingewilligd een aanvrage van het bestuur der Vereniging ..Bijzondere Protestantsche School te Heemstede" om beschikbaarstelling van gelden o.m. voor de stichting van een school voor uitgebreid lager onderwijs op een aan de Koediefslaan gelegen terrein van de buitenplaats Kennemeroord. Sedert die datum hebben verschillende besprekingen plaats gehad met de eigenaresse van genoemde buiten- plaats, om te trachten tot overeenstemming te komen over de juiste plaats waar die school t.g.t. zal kunnen worden gesticht, en over de prijs van de voor dat doel door de gemeente aan te kopen grond. Over de bebouwing van het bij genoemde buitenplaats behorende terrein, en de eventuele uitbreiding van het gebouw in de toekomst, is voorts door ons overleg ge- pleegd met de adviseur voor het uitbreidingsplan, de heer Ir. Herman de Groot. In grote lijnen is met beide instanties overeenstemming verkregen. Op de voor U ter inzage liggende tekening is in blauwe kleur aangegeven een terrein van 60 bij 50 M. totaal 3000 M2 bestemd om daarop t.g.t. de U.L.O.- school, uitgaande van genoemde vereniging, te kunnen stichten. De eigenaresse is bereid dit terrein aan de gemeente over te dragen voor f 24000.met welke prijs wij ons kunnen verenigen. Bij de onderhandelingen vonden wij de eigenaresse voorts bereid om aan de gemeente om niet af te staan de grond, welke van haar terrein nodig is om de Burge- meester van Lennepweg in Noordelijke richting tot de Koediefslaan te kunnen doortrekken. Deze af te stane grond beslaat een oppervlakte van ongeveer 1130 M2 en is cp de tekening in gele kleur aangeduid. De eigena- resse zal als bijdrage in de kosten van wegaanleg enz, 1500.aan de gemeente voldoen.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 3