64 24 Juni 1948. Bij de uitmonding van de verlengde Burgemeester van Lennepweg bij de Koediefslaan blijft nog liggen een niet voor bebouwing te benutten strook grond ter grootte van 193 M2, in groene kleur aangegeven. Het zou immers een minder fraaie oplossing vormen wanneer de weg ter plaatse direct langs de bestaande huizen zou uitmonden. Wanneer deze strook grond niet in het bezit van de gemeente zou komen, dan zou deze na de weg- aanleg wel eens voor minder gewenste doeleinden kun- nen worden benut. Aankoop door de gemeente en inrich- ting als plantsoen is zeker te rechtvaardigen. De gestelde prijs van f 1400.voor overname van deze grondstrook komt ons redelijk voor. Bij het overleg met Ir. Herman de Groot, dat ook nodig was omdat herziening van het uitbreidingsplan ter plaatse tot stand zal dienen te komen, bleek ons dat deze, behalve aan de doortrekking van de Burgemeester van Lennepweg gedacht had aan een wandelpad van de verlengde Burgemeester van Lennepweg langs de zuidgrens van Kennemeroord naar de Herenweg. Wanneer de terreinafscheiding een weinig van zo'n pad af wordt geplaatst en enigszins gemaskeerd, zou hier volgens de heer Herman de Groot een zeer aantrekkelijke wandelweg ontstaan, waardoor de ingezetenen zouden kunnen profiteren van de mooie boomgroei van deze en de aangrenzende buitenplaats. Wij hebben de gelegenheid van de onderhandelingen över de hiervoor aangegeven transacties te baat geno- men om ook over het plan voor het maken van een wan- delpad te spreken. Tot ons genoegen mochten wij daar- bij ondervinden, dat ook de eigenaresse het voor de in- gezetenen van de gemeente aantrekkelijk kan vinden wanneer het bedoelde wandelpad er zou kunnen komen, waardoor 2 mooie buitenplaatsen voor het publiek min of meer worden ontsloten. Wij juichen dit standpunt toe en zien er een algemeen belang in dat de gemeenté de daarvoor benodigde strook grond, ter breedte van 5 M. en ter totale oppervlakte van ongeveer 1785M2. in haar bezit Verkrijgt. Overdracht aan de gemeente van deze strook, op de overgelegde tekening in bruine kleur

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 4