103 28 October 1948 meer dan 36 leerlingen mogen worden toegelaten wan- neer de school slechts uit één klasse bestaat en niet meer dan 40 leerlingen wanneer het een school betreft die uit meer dan één klasse bestaat.' De kinderen moeten bij de aanvang van de cursus, waarvoor toelating wordt verzocht, de leeftijd van 3 jaar bereikt hebben. Wanneer meer kinderen voor toelating worden aangemeld, dan waarvoor plaatsruimte beschik- baar is, zullen de jongsten in leeftijd niet worden toe- gelaten. Zodra, wat de leeftijd betreft, toelating tot een school voor lager onderwijs mogelijk is, moeten de kinderen de kleuterschool verlaten. Voor de toelating of het toegelaten blijven van een leerling mag niet de voorwaarde worden gesteld, dat die leerling na het verlaten van de kleuterschool een lagere school van een bepaalde soort of richting zal bezoeken. Schoolgeld. Artikel 9. Het bestuur verbindt zich voor de toegelaten leerlin- gen een schoolgeld te heffen, dat gelijk is aan dat, het- welk verschuldigd is voor het bezoeken van het open- baar kleuteronderwijs. Het door ieder der ouders of verzorgers verschuldigde schoolgeld wordt door of na- mens burgemeester en wethouders vastgesteld. Het be- stuur verstrekt daarvoor tijdig de nodige gegevens en houdt verder de nodige administratie bij. Het bestuur is voor de inning van het schoolgeld aansprakelijk. Burgemeester en wethouders kunnen op voorstel van het bestuur kwijtschelding of ontheffing verlenen. Het is aan het bestuur verboden de ouders of ver- zorgers der leerlingen te verplichten tot het verlenen van bijdragen boven het schoolgeld of tot het toetreden als lid der vereniging. Schooltijden, rooster enz. Artikel 10. De regeling van de schooltijden en der vacanties, het

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 19