103 28 October 1948. wie dit ontslag door burgemeester en wethouders na overleg met het bestuur wordt verlangd op grond van ongeschiktheid, minder goed gedrag of gezondheids- redenen, zulks met inachtneming van een door burge- meester en wethouders gestelde termijn. Artikel 14. In vacatures moet zo spoedig mogelijk worden voor- zien. Bij afwezigheid of ontstentenis van een klasse-onder- wijzeres mag een vervangster, die niet in het bezit is van een bewijs van bevoegdheid, ten genoegen van burge- meester en wethouders, slechts gedurende ten hoogste 4 maanden met de tijdelijke leiding van een klas worden belast. Artikel 15, Het hoofd en de klasse-onderwijzeressen moeten in het bezit zijn van een door het bestuur der school gete- kende akte van benoeming, waarin behalve naam, voor- namen en geboortedatum tevens vermeld is of de be- noeming voor vast of tijdelijk is geschied, als ook het bedrag der bezoldiging en de wijze van uitbetaling. Helpsters worden in losse dienst aangenomen. Zij moeten voorts in het bezit zijn van een verklaring dat zij niet lijdende zijn aan tuberculose van de adem- halingsorganen, welke verklaring niet ouder is dan een door burgemeester en wethouders te stellen termijn. Artikel 16. Het hoofd of de klasse-onderwijzeres, die vöôr het bereiken van de 55-jarige leeftijd of het voleindigen van het tijdvak, waarvoor zij is benoemd, anders dan op eigen verzoek wordt ontslagen, moet in beroep kunnen komen bij een voor elk geval in te stellen commissie, aan wier uitspraak het bestuur zich moet onderwerpen. De kosten van een commissie van beroep komen voor rekening van het schoolbestuur. Deze commissie van beroep bestaat uit 5 leden, waar- van 2 worden aangewezen door het bestuur dat het ont- slag heeft verleend, 2 door het lid van het personeel aan wie het ontslag is verleend, en 1tevens optredende

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 21