103 28 October 1948. schoolmeubelen, aankoop en onderhoud van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften; d. de kosten van assurantie van gebouwen en inven- taris en verdere uitgaven ter verzekering van de goede gang van het onderwijs. Indien de werkelijke uitgaven van een bijzondere kleuterschool, als bedoeld in het le lid, over een bepaald jaar per leerling minder hebben bedragen dan het bedrag der bijdrage bedoeld in dat lid, dan mag het verschil worden gereserveerd voor het doen van uitgaven van dezelfde aard in vol- gende jaren. Artikel 19. De bijdrage bedoeld in artikel 17, onder c., bestaat uit: a. rente en afschrijving van de bouwkosten, de grond hieronder niet begrepen; b. rente van de kosten van grondaankoop; c. de kosten van het huren van gebouwen en ter- reinen. Onder bouwkosten worden verstaan de kosten van de bouw en de inrichting, inclusief architectenhonora- rium en toezicht, verwarming en verlichting, alsmede inrichting van het schoolterrein, een en ander tot de door burgemeester en wethouders reeds vastgestelde of voor nieuw te bouwen scholen vast te stellen bedragen. De rente mag niet hoger zijn dan het door burge- meester en wethouders goedgekeurde percentage. Voor afschrijving mag jaarlijks worden berekend 2Vi van de onder a bedoelde bouwkosten. De subsidie voor afschrijving wordt alleen toegekend indien foij de jaarrekening blijkt dat op de kapitaal- schuld een aflossing is gedaan tot een bedrag gelijk aan het bedrag der afschrijving. Voor zover de school gebouwd is op grond welke door de vereniging of instelling in erfpacht is verkregen, behoort de erfpachtscanon tot een door burgemeester en wethouders goed te keuren bedrag tot de uitgaven bedoeld onder letter b.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 23