L 106 28 October 1948 EXTRA-BIJDRAGE VOOR SCHOOL- WERKTUIN. Aan de Raad, De Heemsteedse Vereniging voor school- en werk- tuinen heeft dit jaar de tuinoppervlakte verdubbeld, waardoor in plaats van drie nu zes lagere scholen bij dit werk betrokken konden worden. Zij nam ook de verzorging van de schooltuin der Dreefschool voor hare rekening. De gemeente subsidieert deze Vereniging met 500. waarmede zij kon toekomen, doordat het bestuur met inschakeling van de leerlingen, een bedrag van 1150. aan particuliere giften bijeen wist te brengen. Het be- stuur der vereniging gevoelt sterk de behoefte om het zomertuinwerk aan te vullen met het door de leerlingen in de wintermaanden laten opkweken van bolgewassen, zoals dat vroeger ook gebruikelijk was. Hierin zullen dan alle tien lagere scholen worden betrokken. De hoofden der scholen hechten aan dit werk grote waarde. Met de gemeentelijke subsidie en genoemde van par- ticulieren ontvangen giften kan de vereniging echter, blijkens haar mededeling, de kosten van deze nieuwe taak niet dragen. Zij vraagt voor dit doel een extra- bijdrage van 200.Nu de Vereniging in zo'n belang- rijke mate van particuliere zijde steun heeft ondervon- den, achten wij wel termen aanwezig tussentijds ook van gemeentewege een aanvullende bijdrage te verlenen om bedoeld werk mogelijk te maken. Wij stellen U daarom voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, de gevraagde extra-bijdrage te verlenen. Heemstede, 20 October 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 33