100 28 October 1948. HEFFING STRAATBELASTING. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethou- ders; BESLUIT vast te stellen de volgende Verordening op de heffing van een straatbelasting in de gemeente Heemstede. Artikel 1 In deze gemeente wordt onder de naam van ,,Straat~ belasting" een belasting geheven wegens gebouwde eigendommen en daarbij behorende erven, die aan openbare land- of waterwegen in de gemeente belenden of in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen zijn, als bijdrage in de kosten, ten laste der gemeente komende voor aanleg of onderhoud dier land- of water- wegen, voor hun verlichting en voor afvoer van water en vuil. Onder erven, tot d!e gebouwde eigendommen be- horende, worden ook verstaan de gronden in de onmiddellijke nabijheid van de gebouwde eigendommen liggende en met deze bestemd om gezamenlijk voor hetzelfde doel te worden gebruikt, alsmede de oprijlanen naar de gebouwde eigendommen, indien kennelijk blijkt, dat deze lanen met het erf één geheel vormen. Indien verschillende percelen uitgang hebben op een gezamenlijk erf, dat aan openbare land- of waterwegen belendt, of in de onmiddellijke nabijheid daarvan ge- legen is, dan wordt dit erf geacht te behoren tot elk der percelen. Artikel 2. Het belastingjaar begint 1 Januari en eindigt 31 December. Artikel 3. Belastingplichtig is hij, die van een eigendom als in art. 1 bedoeld krachtens recht van bezit of enig ander zakelijk recht het genot heeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 3