100 28 October 1948. Zijn er ten aanzien van bedoelde eigendommen twee of meer genothebbenden, dan zijn allen hoofdelijk aansprakelijk voor het gehele bedrag van de aanslag. Voor zover de eigendommen in de kadastrale leggers voorkomen, wordt als genothebbende aangemerkt hij, die op 1 Januari van het belastingjaar als zodanig in die leggers is aangewezen, tenzij wordt aangetoond, dat een misstelling in die leggers heeft plaats gehad, of dat de vöör 1 Januari van het belastingjaar plaats gehad hebbende veranderingen daarin nog niet waren op- genomen, of dat vöör 1 Januari van het belastingjaar het genot op een ander is overgegaan. De aangeslagene, die in de loop van het belasting- jaar zijn rechten op het gebouwde eigendom waarvoor hij is aangeslagen, heeft verloren, blijft niettemin voor het gehele bedrag van de aanslag over dat jaar aan- sprakelijk. Artikel 4. De belasting wordt berekend naar de huurwaarde der in art. 1 bedoelde gebouwde eigendommen. Voor onder no-rmale omstandigheden verhuurde eigendommen wordt de huurwaarde gesteld. op het bedrag van de jaarlijkse huurprijs volgens de over- eenkomst, die in werking is bij het begin van het tijdvak waarover de belasting wordt geheven. Onder huurprijs wordt verstaan het bedrag aan geld. dat voor het gebruik moet worden betaald, of de gelds- waarde van hetgeen in andere vorm daarvoor moet worden geleverd, verhoogd met het bedrag of de geldswaarde van hetgeen tengevolge van beding ten laste van de huurder is, doch zonder dat beding ten laste van de verhuurder zou zijn en verminderd met het bedrag' of de geldswaarde van hetgeen ten gevolge van beding ten laste van de verhuurder is, doch zonder dat beding ten laste van de huurder zou zijn. Weekhuur wordt tot jaarhuur herleid door vermenig- vuldiging met 50. Als weekhuur wordt alleen aangemerkt de huur, die wekelijks moet worden betaald volgens een overeen- komst, welke met de week eindigt. De huurwaarde van niet onder de tweede alinea van dit artikel vallende eigendommen en van krachtens

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 4