100 28 October 1948. ambt of betrekking bewoond wordende eigendommen wordt bepaald door vergelijking met onder normale omstandigheden verhuurde eigendommen of gedeelten daarvan van dezelfde of meest nabijkomende soort en welke onder dezelfde of meest nabijkomende omstan- digheden verkeren. Wanneer de aard van een eigendom deze vergelij- king niet toelaat, wordt de huurwaarde gesteld op zes ten honderd, berekend over de verkoopwaarde of, indien deze niet is te bepalen, over een som, door vergelijking afgeleid uit de verkoopwaarde van andere gebouwde eigendommen of gedeelten daarvan van dezelfde of meest nabijkomende soort en welke onder dezelfde of meest nabijkomende omstandigheden ver- keren. Waar in dit artikel sprake is van huurwaarde- of verkoopwaardebepaling, geschiedt zulks naar de toestand bij de aanvang van het belastingjaar. Artikel 5. De belasting bedraagt 1 van de volgens het vorig artikel vastgestelde grondslag. Bij de berekening der aanslagen worden waarden van centen op een veelvoud vani tien naar boven afgerond. Artikel 6. Wordt in de loop van een belastingjaar een in de belasting vallend nieuwgebouwd eigendom voor het eerst in gebruik genomen, dan is de belasting verschul- digd over zoveel twaalfde gedeelten als er maanden in het belastingjaar overblijven. Alsdan wordt ter aanwijzing van de genothebbende in het derde lid van art. 3 in plaats van ,,1 Januari van het belastingjaar" gelezen: ,,de datum van ingebruik- neming van het perceel". Wordt in de loop van een belastingjaar een gebouwd eigendom herbouwd en is de huurwaarde van het nieuwe perceel meer dan tweemaal het bedrag waarvoor het oude perceel werd aangeslagen, dan wordt een nieuwe aanslag opgelegd over het aantal maanden, dat van het herbouwde eigendom gebruik gemaakt wordt en wordt op de aanslag van het oude perceel een evenredige ontheffing verleend.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 5