100 28 October 1948. Artikel 9. Onder personen worden in deze verordening zowel rechtspersonen als natuurlijke personen verstaan. Artikel 10. Bijaldien enig feit grond oplevert voor het vermoeden dat een aanslag ten onrechte is achterwege gebleven, ten onrechte is verlaagd of vernietigd of dat een te lage aanslag is opgelegd, kan de te weinig geheven belasting van de belastingplichtige of diens recht- verkrijgenden worden nagevorderd, zolang niet sedert het tijdstip waarop de belasting verschuldigd was, drie jaren zijn verlopen. Artikel 11 De belastingplichtige of zijn gemachtigde is gehouden aan de controleur der gemeente-financiën desverlangd mondeling of schriftelijk inlichtingen te verstrekken en inzage te geven van boeken en alle andere bescheiden, welke ter bepaling van een juiste huur- of verkoop- waarde nodig zijn. Artikel 12. Onjuiste aanslagen kunnen ambtshalve worden ver- laagd of vernietigd. Artikel 13. De invordering van de straatbelasting geschiedt door de gemeenteontvanger krachtens de hem ter invorde- ring gezonden kohieren. Artikel 14. De gemeente-ontvanger zendt zo spoedig mogelijk nadat hem een kohier ter invordering is gezonden, kosteloos aan iedere belastingschuldige een ingevolge de bepalingen der gemeentewet gedagtekend aanslag- biljet, waarop het belastingjaar, de naam van de belas- tingschuldige, het bedrag en het tarief der belasting, de betalingstermijnen, alsmede plaats, dagen en uren waar- op de betaling kan geschieden, zijn vermeld.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 7