116 25 Novembér 1948. BEZOLDIGING SECRETARISSEN. Aan de Raad. In het rapport van de commissie van advies inzake de bezoldiging van het gemeentepersoneel (commissie- Ubink), van 17 April 1948, wordt o.m. advies uitge- bracht over de bezoldigingspositie van de gemeente- secretarissen. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft 2ich, na ampele overweging, met de voor deze functionarissen in dat rapport voorgestelde salarissen kunnen verenigen. Blijkens een van Gedeputeerde Staten ontvangen cir- culaire d.d. 27 October 1948 kan dit college zich met dit deel van het rapport der commissie-Ubink eveneens verenigen, en is dit college voornemens, gerekend met ingang van 1 October 1947, een regeling vast te stellen, waarbij de salarissen tot de door de commissie aange- geven bedragen worden verhoogd. Van de gemeente-ontvangers, wier wedden steeds tegelijk met die van de secretarissen werden vastgesteld, hoopt de genoemde Minister zijn standpunt spoedig te kunnen bepalen. De voorgestelde bezoldigingsregeling voor de secre- tarissen is, in overeenstemming met het bij Koninklijk Besluit van 6 October 1948, St.bl. I no. 440 vastgestelde bezoldigingsbesluit voor de burgemeesters, gebaseerd op klasse-indeling naar het inwonertal. Volgens deze regeling vallen in klasse 12 de gemeen- ten met een inwoneraantal van 2400130000, terwijl voor klasse 13 een inwoneraantal geldt van 30001 40000. Op grond van bijzondere omstandigheden kan een gemeente door Gedeputeerde Staten, de Raad der ge- meente gehoord, in een andere klasse worden geplaatst dan die, waartoe zij krachtens het inwoneraantal be- hoort. Het aantal inwoners der gemeente bedroeg per 1 Januari 1948 24052, terwijl dat aantal daarna geregeld is toegenomen en mede door de toeneming der nieuw- bouw ook een geregelde aanwas der bevolking is te verwachten. Reeds sedert 1917 is deze gemeente voor de bezol- diging van de burgemeester, secretaris en ontvanger regelmatig in een hogere klasse ingedeeld geweest dan

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 29