118 25 November 1948. AANKOOP NAAIMACHINES VOOR DE BRONSTEESCHOOL. Aan de Raad, Het Hoofd van de Bronsteeschool u.l.o. heeft ons medegedeeld, dat het handwerkonderwijs de laatste 7 8 jaren door de tijdsomstandigheden sterk in de verdrukking geweest is, waardoor vele meisjes bij het verlaten der school een totaal onvoldoende ontwikkeling op dat gebied hadden. Aangezien de textielvoorziening voor descholen weldra weer normaal te noemen zal zijn, zullen, speciaal de oudere meisjes, ook op dit gebied weer een degelijke en zo veelzijdig mogelijke opleiding kunnen ontvangen, niet alleen wat betreft de gewone technieken, zoals breien en haken, borduren en verstellen, maar ook op het gebied van het ontwerpen en costuumnaaien, mits men de beschikking heeft over een voldoend aantal naaimachines. Op school is slechts één trapnaaimachine en één handnaaimachine aanwezig, wat voor het aantal meisjesleerlingen absoluut ontoereikend is. Door het Hoofd der school is verzocht een tweetal trapnaaimachines aan te schaffen, waarvan de kosten 285,per stuk bedragen. De Inspecteur van het lager onderwijs adviseert dringend hiertoe over te gaan. Wij kunnen ons geheel met bovenstaand verzoek verenigen en stellen U voor, aangezien de betrekkelijke post de aanschaffing van de naaimachines niet toelaat, °ns een crediet van 570,— beschikbaar te stellen. Heemstede, 10 November 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 33