119 25 November 1948. TIJDELIJKE BIJSLAG OP SALARISSEN EN LONEN GEMEENTEPERSONEEL. Aan de Raad, Zoals Uw college reeds bekend zal zijn is door het College van Rijksbemiddelaars van het vrije bedrijf een regeling vastgesteld volgens welke aan het daarin werkzame personeel met een salarisgrens van ten hoogste 308,per maand of per week 71,een bijslag op het salaris of loon wordt uitgekeerd in verband met de verhoging van de kosten van levensonderhoud, voortspruitende uit de vermindering der subsidies op levensmiddelen en brandstoffen. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft bij brief van 4 November j 1. een dringend beroep op de ge- meentebesturen gedaan om, in afwachting van het te dien aanzien vast te stellen Koninklijk Besluit waarbij deze maatregelen ook voor het rijkspersoneel van toe- passing worden verklaard, een overeenkomstige regeling voor het gemeentepersoneel te treffen en deze onmid- dellijk te effectueren. De regeling zoals die voor het vrije bedrijf geldt is opgenomen in een rondschrijven van de Ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën d.d. 3 November j 1. hetwelk voor U bij de stukken ter inzage ligt. Wij ontvingen inmiddels van het centraal orgaan inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeente- lijke personeelsaangelegenheden het bericht dat met betrekking tot de onmiddellijke effectuering der regeling in het centraal overleg overeenstemming werd bereikt, waardoor de noodzakelijkheid van plaatselijk overleg komt te vervallen. Wij stellen U voor ons te machtigen bedoelde bij- slag ook aan het personeel onzer gemeente uit te keren en daartoe bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 10 November 1948. Burgemeesters en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 35