122 25 November 1948. WINKELSLUITING. Aan de Raad, In Uw vergadering van 29 Juli 1948, werd de be- slissing op ons voorstel van 23 Juni 1948 no. 75 tot wijziging van de sluiting van kruideniersbedrijven aan- gehouden in verband met een te verwachten verzoek voor regeling van de winkelsluiting voor grote groepen van winkels in deze gemeente. Dit verzoek is eerst ontvangen op 30 October j.l. zodat niet, zoals blijkens de besprekingen in genoemde raadsvergadering in de bedoeling lag, deze aangelegen- heid binnen 2 maanden na 29 Juli wederom in be- handeling kon worden genomen. Wij menen echter dat ook thans geen beslissing in deze aangelegenheid dient te worden genomen, omdat ons uit een in het begin van deze maand in de dag- bladen verschenen bericht, is gebleken dat zeer binnen- kort bij de Staten Generaal een wijziging van de Winkelsluitingswet aanhangig zal worden gemaakt. Verwacnt mag worden dat nu de herziening van de Winkelsluitingswet in dit stadium verkeert geen plaatselijke regelingen meer zullen worden goedgekeurd. Te minder kan dat worden verwacht omdat de Minister van Economische Zaken in zijn circulaire van 21 Augus- tus 1946 no. 57630 reeds verzocht niet over te gaan tot het vaststellen van winkelsluitingsregelingen, welke in feite slechts beogen vooruit te lopen op de in voor- bereiding zijnde herziening van de Winkelsluitingswet. Op grond van een en ander stellen wij U voor op de ingediende verzoeken voor regeling van de middag- sluiting van winkels, voorlopig geen beslissing te nemen. Heemstede, 10 November 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 41