127 25 November 1948. De Raad der gemeente Heemstede; BESLUIT; le. met de Naamloze Vennootschap BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN, gevestigd te 's-Gravenhageeen rekening-courant-overeen- komst aan te gaan, waarin, voorzover daaraan behoefte bestaat, wordt vervat een crediet, waar- van het bedrag in overeenstemming met de Bank van jaar tot jaar zal worden vastgesteld 2e. goed te keuren, dat in de overeenkomst de volgende bepalingen zullen worden opgenomen: Artikel 1. De Bank bepaalt de rente voor de saldi in debet en credit. De rente over het debetsaldo zal niet meer mogen bedragen dan 1 a/4 boven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank. Bij de aanvang van deze overeenkomst bedraagt de debetrente 31 /2 °/o Per jaar en de creditrente '/2 0 Per jaar- Van iedere wijziging der rentepercentages zal de Bank, ten minste één maand te voren, bij algemeen rondschrijven, aan de rekeninghouders kennis geven. Artikel 2. De Bank belast zich kosteloos met de betalingen, welke de gemeente haar zal opdragen en zulks voor zover de stand der rekening, in verband met het maxi- mum-crediet, dat zal toelaten. Artikel 3. De Bank zal aan de ontvanger der gemeente geen gelden uitbetalen, onverschillig of dit geschiedt in mindering van een creditsaldo, dan wel daardoor een debetsaldo ontstaat, dan op een aan haar te over- handigen of toe te zenden schriftelijke gedagtekende verklaring van de burgemeester of van een ander lid van het college van burgemeester en wethouders, dat deze de opneming tot het daarin vermelde bedrag goedkeurt.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 57