25 November 1948. In spoedeisende gevallen kan de betaling op de telefonische of telegraflsche aanvraag van de ontvanger geschieden, mits de machtiging, als in het vorig lid bedoeld, wordt vermeld en de schriftelijke aanvraag. vergezeid van iaatstbedoelde machtiging, onmiddellijk wordt nagezonden. De Bank zal onverwijld de burge- meester schriftelijk ermede in kennis stellen, dat zij ge~ volg geeft aan de telefonische of telegrafische aanvraag van de ontvanger. Artikel 4. De Bank zal alle betalingen aan derden verrichten, welke de ontvanger zal opdragen, zowel met behulp van de postrekening der Bank als op andere wijze, onverschillig of dit geschiedt in mindering van een creditsaldo, dan wel daardoor een debetsaldo ontstaat. Indien de betaling per opdracht een bedrag van 20.000,— overtreft, zal zij hiertoe niet overgaan dan na ontvangst van een schriftelijke gedagtekende ver~ klaring van de burgemeester, een ander lid van het college van burgemeester en wethouders of een door dit college aangewezen gemachtigde, dat deze de be- taling goedkeurt. In spoedeisende gevallen kan de betaling telefonisch of telegrafisch door de ontvanger worden opgedragen, mits daarbij voor zoveel het betalingen als in het vorig hd bedoeld betreft, wordt vermeld, dat de burgemeester of een ander lid van het college van burgemeester en wethouders de betaling goedkeurt en de schriftelijke opdracht, als bedoeld in het eerste lid, alsmede voor zoveel nodig de machtiging, als bedoeld in het tweede lid van dit artikel onmiddellijk wordt nagezonden. Artikel 5, De Bank zal de gemeente dagelijks in kennis stellen van alle mutaties, welke in de rekening worden aan~ gebracht door toezending van een dagafschrift der boekingen, vermeldende tevens het saldo der rekening vöör, zowel als nâ de verrichte boekingen. Het dag- afschrift is vergezeld van een afzonderlijk bewijs van elke boeking. Na afloop van elk kwartaal wordt het bedrag van

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 58