6 27 Januari 1949. Van dit bedrag komt f 26.766.uitmakende 30 van de kosten, verschuldigd bij bestelling der schakel- en meetbatterijten laste van de kapitaaldienst van het dienstjaar 1949. In het jaar 1950 zal in totaal een bedrag van f 43.000.-aan kosten moeten worden gemaakt (gebouw f 35.000.overneming grond f 4.000.en onvoorzien f 4.000.terwijl het reste- rende bedrag ad 77.454,— ten laste van de kapitaal- dienst van het dienstjaar 1951 zal komen. In de tweede plaats moet in de uitbreiding van het hoogspanningskabelnet worden voorzien en wel door het leggen van twee nieuwe hoofdkabels. De eerste kabel voert naar een nieuw te bouwen transformator- station aan de zuidzijde van de Blekersvaartweg, waarin wordt opgenomen .de hoogspanningsaansluiting van de v asserij Peeperkorn. De tweede kabel loopt van het hoofdstation via een nieuw station bij de Dreefschool naar het nieuw te bouwen transformatorstation bij het voormalige postkantoor. In totaal is nodig de aanleg van 4200 meter f 16.per meter f 67.200. Deze kabels zullen vermoedelijk medio 1950 geleverd kunnen worden, zoda't het bedrag geheel ten laste van de kapjtaaldienst van dat dienstjaar komt. Zoals hierboven reeds werd aangestipt zal tot de bouw en inrichting van een aantal nieuwe transformator- stations moeten worden overgegaan en wel: 1. aan het zuidelijk einde van de Blekersvaartweg door het sterk toegenomen industrieel verbruik ter plaatse, welk station tevens kan dienen tot voor- lopige voeding van het laagspanningsnet in de nieuwe wijk ten zuiden van de Kerklaan. 2. aan de rijwielstalling van de Dreefschool ter ont- lasting van het station Haemstede. 3. ter ontlasting van het station Valkenburg een nieuw station, waarvoor de meest geschikte plaats het open terrein tussen het badhuis en het telefoonstation aan de Postlaan is. 4. op het destijds daarvoor bestemde terrein aan de Narcissenlaan ter ontlasting van het station Bloe- menhove. 5. een aansluiting op het hoogspanningsnet ten be- hoeve van de wasserij Peeperkorn, waarvoor de benodigde ruimte door deze wasserij ter beschikking wordt gesteld.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 14