4 27 Januari 1949. CURSUSSEN IN EENVOUDIGE HUIS- HOUDKUNDE. Aan de Raad, De commissie voor huishoudelijke voorlichting ont- vangt reeds sedert jaren subsidie van de gemeente ten behoeve van hare veelzijdige voorlichting op huishou- delijk en opvoedkundig gebied van de vrouwelijke ingezetenen. Blijkens een bij ons ingekomen verzoek heeft zij het als een groot gemis gevoeld, dat tot nu toe aan de huishoudelijke opvoeding en voorlichting van de vrou- welijke rijpere jeugd in onze gemeente weinig aandacht kon worden besteed. Vooral de studerende jeugd van het voortgezet onderwijs krijgt weinig gelegenheid enige huishoudelijke vorming op te doen, terwijl bekendheid met en kennis van huishoudelijke aangelegenheden toch ook voor deze leerlingen onontbeerlijk is. De commissie heeft daarom plannen ontworpen om voor de oudere meisjes-leerlingen van inrichtingen voor voortgezet onderwijs alhier, die daarvan gebruik wensen te maken. als aanvulling van de gewdne schoolopleiding cursussen te organiseren in eenvoudige huishoudkunde. Deze cursussen zullen omvatten: voedingsleer, ge- zondheidsleer, warenkennis, het bereiden van velerlei gerechten, kinderverzorging en -opvoeding enz. en kunnen gegeven worden aan groepen van pl.m. 15 20 meisjes uit de hogere leerjaren, gedurende 3 lesuren per week en verdeeld over 1 2 leerjaren. Het is de bedoeling van de commissie, dat de kosten van de bij deze lessen gebruikte ingrediënten en de eventueel aan te schaffen leerboekjes, welke in eigen- dom behouden kunnen worden, voor rekening komen van de cursisten. Door de mogelijkheid deze cursussen te scheppen, wordt tegemoet gekomen aan de verlangens, die door vele ouders en meisjes zijn geuit. Een gediplomeerde en vakbekwame leerkracht is beschikbaar. De commissie kan de kosten, welke uit deze cursus-

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 7